آموزش قبل از خرید دوربین مداربسته

You are here


به چند دوربین مداربسته نیاز دارم؟


How many cameras


در صورت حساسیت بالای سیستم مداربسته شما بهترین روش برای اطلاع از تعداد دوربین های مورد نیاز استفاده از یک کارشناس و بازدید از محل است اما برای محل های با حساسیت متوسط می توانید حدودی از تعداد دوربین های مورد نیاز برای محیط را از طریق اطلاعات زیر به دست آورید.

نصب دوربین مداربسته برای ساختمان های مسکونی

نصب دوربين مداربسته در ساختمان هاي مسکوني جدا از شکل و متراژ ساختمان معمولا محل هاي زير نياز به نصب دوربين مداربسته دارند.

درب ورودي ساختمان: اولين و مهمترين اولويت پوشش دادن تمامي ورودي هاي ساختمان است. از اين طريق مي توانيد ورود و خروج افراد و هويت آنها را به خوبي شناسايي کنيد. سعي کنيد در ورودي هاي ساختمان از بالاترين کيفيت دوربين استفاده کنيد.

پارکينگ ها: پارکينگ ها به علت دسترسي آسان يکي از آسيب پذير ترين محل هاي ساختمان هستند که بايد حداقل به صورت اوليه با دوربين ها پوشش داده شوند.

حياط: در صورتي که در حياط ساختمان تجهيزات گران قيمت وجود دارد يا امکان ورود از ديوارهاي اطراف حياط وجود دارد بايد براي پوشش حياط نيز حداقل يک دوربين در نظر گرفت.

پشت بام: در صورتيکه تجهيزات حساس و گران قيمت در پشت بام وجود دارد يا امکان وجود از ساختمان هاي اطراف به پشت بام ساختمان وجود دارد بايد براي پشت بام يا ورودي آن حداقل يک دوربين در نظر بگيريد.

انباري ها: معمولا مي توان دوربين هاي پارکينگ را به نحوي نصب کرد که يک پوشش اوليه از انباري ها ايجاد کنند. در صورتي که انباري هاي ساختمان حساسيت زيادي دارند يا خيلي آسيب پذير هستند بهتر است از دوربين جداگانه براي پوشش آنها استفاده شود.

محوطه بيروني ساختمان: در صورتي که ساکنين ساختمان خودروهاي خود را بيرون از منزل پارک مي کنند بهتر است از حداقل دو دوربين براي پوشش محوطه بيروني ساختمان استفاده شود.

نصب دوربين مداربسته براي محيط هاي تجاري

در واحدهاي تجاري جدا از شکل و متراژ واحد معمولا دوربين هاي مداربسته به صورت زير مورد استفاده قرار مي گيرند:

ورودي: ورودي مغازه حساسترين محل براي نصب دوربين است. از طريق نصب دوربين براي ورودي شما ميتوانيد ورود و خروج افراد به مغازه را بررسي کنيد. در صورت کوچک بودن واحد تجاري ممکن است بتوانيد با دوربين هاي داخلي ورودي مغازه را نيز پوشش دهيد.

پشت به فروشنده و به سمت مشتري: ديدن چهره مشتريان و کنترل آنها در طول حضور آنها در مغازه بسيار مهم است. براي اين کار بايد حداقل يک دوربين در نظر گرفته شود.

پشت به مشتري و به سمت فروشنده: در صورتي که فروشنده فردي به جز صاحب مغازه باشد يا قفسه هاي پشت فروشنده حساسيت زيادي داشته باشد بايد يک حداقل از يک دوربين براي مشاهده فروشنده و قفسه هاي پشت او استفاده کرد.

دخل: دخل يا محل پرداخت يکي از حساسترين محل هاي واحدهاي تجاري است. براي پوشش دخل بايد حداقل از يک دوربين با کيفيت قابل قبول استفاده کرد.

انبار: در صورتي که در مغازه انبار داريد بهتر است براي پوشش از حداقل از يک دوربين استفاده کنيد.

قفسه ها: در صورتي که مغازه داراي قفسه بندي است بايد براي پوشش قفسه از تعداد مناسب دوربين استفاده شود.

محوطه بيروني مغازه: در صورتي که مغازه حساسيت زيادي دارد استفاده از دوربين در محوطه بيروني امکان بررسي شرايط و ضبط اطلاعات در رابطه با خودرو يا موتور سيکلت ها بيرون از مغازه را براي شما فراهم مي کند.

نصب دوربين مداربسته براي محيط هاي اداري

در محيط هاي اداري استفاده از دوربين مداربسته به صورت عمومي بسته به نياز مديران دفتر صورت مي گيرد. در صورتي که اطلاعي از نياز دقيق خود نداريد بهتر از بازديدي از محل صورت گيرد.

نصب دوربين مداربسته براي کارخانجات

روند انتخاب دوربين و تعداد آن براي کارخانجات حتما به بازديد از محل يا دسترسي به نقشه هاي کارخانه نياز دارد.

 


برای جمع کردن یک سیستم دوربین مداربسته به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟


cctv-installation-diagram


تجهيزات مورد نياز در سيستم هاي آنالوگ و شبکه با هم متفاوت است. بنابراين در اينجا اين دو سيستم را به صورت جداگانه بررسي مي کنيم.

سيستم مداربسته آنالوگ

دوربين مداربسته آنالوگ: تصاوير را دريافت کرده و براي دستگاه DVR مي فرستد.
دستگاه ضبط DVR: دستگاه DVR وظيفه دريافت، آناليز، ذخيره سازي و ارسال تصاوير به نمايشگر را برعهده دارد.
نمايشگر: نمايشگر تصاوير را از DVR دريافت کرده و نمايش مي دهد. اين نمايشگر مي تواند تلويزيون يا مانيتور باشد.
هارد ديسک: هارد ديسک در دستگاه DVR نصب مي شود و امکان ضبط تصاوير را به وجود مي آورد.
منبع تغذيه يا آداپتور: دوربين هاي مداربسته معمولا 12 ولتي هستند. براي تبديل برق شهر (220ولت) به برق 12 ولت بايد از آداپتور يا منبع تغذيه با جريان مناسب استفاده کرد.
کابل تصوير RG59: کابل RG59 دسته اي از کابلهاي کواکسيال است که در سيستم هاي مداربسته براي انتقال تصاوير دوربين مورد استفاده قرار مي گيرد.
کابل يا سيم برق: از سيم و کابل برق براي تغذيه دوربين استفاده مي شود.
فيش و اتصالات: فيش و اتصالات براي ارتباط کابلها با تجهيزات مورد استفاده قرار ميگيرد.

سيستم مداربسته شبکه

دوربين مداربسته شبکه: دوربين مداربسته تحت شبکه تصاوير را دريافت کرده و اطلاعات آنها را تحت پروتکل هاي استاندارد وارد شبکه مي کند.
دستگاه ضبط NVR يا سرور: در سيستم شبکه شما ميتوانيد براي ضبط تصاوير به جاي NVR از يک سرور يا حتي کامپيوتر نيز استفاده کنيد.
نمايشگر: نمايشگر به سرور يا NVR متصل شده و تصاوير دوربين هاي مداربسته را نشان مي دهد.
هارد ديسک: هارد ديسک در سرور يا NVR نصب شده و وظيفه ضبط تصاوير را بر عهده دارد. در سيستم شبکه به علت کيفيت بالاي تصاوير بايد از هارد بيشتري استفاده کرد.
منبع تغذيه يا آداپتور: در صورتي که سيستم شبکه طراحي شده POE نباشد شما بايد براي تغذيه دوربين ها از آداپتور يا منبع تغذيه استفاده کنيد.
سوئيچ: سوئيچ ها به نوعي نقش انشعاب را در شبکه هاي کامپيوتري دارند و در سيستم هاي مداربسته شبکه هم به طور گسترده اي کاربرد دارند.
کابل شبکه: وظيفه اتصال دوربين هاي شبکه به سوئيچ و دستگاه ضبط کننده را بر عهده دارد.
کابل يا سيم برق: در صورت POE نبودن سيستم شبکه، براي اتصال دوربين هاي شبکه به برق مورد استفاده قرار مي گيرد.
سوکت و اتصالات: براي اتصال کابلها به تجهيزات شبکه مورد استفاده قرار مي گيرد.

 


هزينه نصب دوربين مداربسته


هزینه نصب دوربین مدار بسته


يک سيستم مداربسته از بخش هاي متفاوتي تشکيل شده، در اين بخش با توجه به نوع سيستم حدودي از ميزان هزينه نصب دوربين مداربسته را بررسي ميکنيم. در اين بخش تنها به بررسي هزينه هاي تجهيزات اصلي مورد استفاده در سيستم مداربسته مي پردازيم و برآورد هزينه مرتبط با نصب يا سيم کشي به بازديد از محل نياز خواهد داشت. توجه داشته باشيد که هزينه هاي اعلام شده تنها جهت به دست اوردن برآورد هزينه از نصب اعلام شده و ممکن است با توجه به تورم در طول زمان تغيير کند.

هزينه اعلام شده در هر بخش با توجه به برندهاي استاندارد يا متداول اعلام شده و ممکن است در شرايط خاص هزينه ها بالاتر يا پايين تر از حدود  داده شده باشد.

 

سيستم مداربسته آنالوگ تيوي لايني

استفاده از دوربين هاي مداربسته آنالوگ سنتي يا DVR با قيمت بالاتر از قيمت اعلام شده توجيح فني ندارد و در صورت تمايل به هزينه کردن بيشتر بهتر است از سيستم آنالوگ نسل جديد استفاده کنيد.

دوربين مداربسته آنالوگ تيوي لايني: حدود هزينه بين 150 تا 300 هزار تومان

دستگاه DVR چهار کانال: حدود هزينه بين 250 هزار تا 900 هزار تومان

دستگاه DVR هشت کانال: حدود هزينه بين  400 هزار تا 1 ميليون تومان

دستگاه DVR شانزده کانال: حدود هزينه بين 800 هزار تا 1.5 ميليون تومان

سيستم مداربسته آنالوگ نسل جديد

دوربين مداربسته آنالوگ HD: حدود هزينه بين 200هزار تا 900 هزار تومان

دستگاه DVR اچ دي چهار کانال: حدود هزينه بين 400 هزار تا 900 هزار تومان

دستگاه DVR اچ دي هشت کانال: حدود هزينه بين 700 هزار تا 1.4 ميليون تومان

دستگاه DVR اچ دي شانزده کانال: حدود هزينه بين 1.4 ميليون تا 3.5 ميليون

سيستم مداربسته تحت شبکه

دوربين مداربسته تحت شبکه: حدود هزينه بين 400 هزار تا 3.5 ميليون تومان

دستگاه NVR چهار پورت: حدود هزينه بين 600 هزار تا 2 ميليون تومان

دستگاه NVR هشت پورت: حدود هزينه بين 800 هزار تا 4 ميليون تومان

دستگاه NVR شانزده پورت: حدود هزينه  بين 1 ميليون تا 6.5 ميليون تومان

تجهيزات جانبي مشترک

هارد ديسک 1 ترا بايت: بين 180 تا 250 هزار تومان

هارد ديسک 2 ترا بايت: بين 290 تا 340 هزار تومان

 

دوربين مداربسته، دستگاه ضبط کننده  (DVR يا NVR) و هارد ديسک قسمت هاي اصلي يک سيستم مداربسته هستند. از طريق اطلاع از حدود هزينه اين تجهيزات ميتوانيد حدودي از هزينه سيستم مداربسته خود به دست آوريد.

توجه داشته باشيد که تمام هزينه هاي اعلامي با توجه به برندهاي معتبر موجود در بازار اعلام شده و قيمت تجهيزات No name يا متفرقه ممکن است از اين بازه خارج باشد.

 


دوربین مدار بسته چه مارکی خوبه؟


مارکهای دوربین مدار بسته

 


اين موضوع تا حد زيادي به کاربري شما بستگي خواهد داشت اما در اينجا تعداد از برندهاي معتبر بازار را معرفي مي کنيم:

هايک ويژن: هايک ويژن بزرگترين توليد کننده دوربين مداربسته در جهان است و يک شرکت چيني است. محصولات اين شرکت با توجه به کيفيت قابل قبول و قيمت مناسب بسيار مورد توجه قرار گرفته اند. هايک ويژن همچنين داراي گارانتي معتبري در ايران است.
داهوآ: يکي از بزرگترين توليد کنندگان دوربين مداربسته جهان و يک شرکت چيني است. اين شرکت نيز محصولاتي با کيفيت قابل قبول و قيمت مناسب توليد مي کند. متاسفانه گارانتي محصولات داهوآ در ايران زياد مناسب نيست.
سامسونگ: يک شرکت کره اي و يکي از بزرگترين توليد کنندگان محصولات حفاظتي جهان است. محصولات اين شرکت از کيفيت بالايي برخوردارند و از نظر قيمت در بازه نسبتا بالا قرار مي گيرند. اين شرکت در کنار شهرتي که در توليد تجهيزات الکترونيکي دارند در توليد تجهيزات مداربسته نيز بسيار فعال است.
اکسيس: يک شرکت سوئدي و يکي از بزرگترين و اولين توليد کننده دوربين مداربسته تحت شبکه در جهان است. محصولات اين شرکت از کيفيت بسيار بالايي برخوردارند و از نظر قيمت در بازه بالا قرار مي گيرند.
بوش: شرکت بوش بزرگترين توليد کننده لوازم خانگي جهان و يکي از بزرگترين توليد کنندگان تجهيزات حفاظتي دنياست. تجهيزات اين شرکت از نظر کيفيت در سطح بسيار بالا قرار دارند اما در بازه بالاي قيمت نيز قرار مي گيرند.
پاناسونيک: يک شرکت ژاپني و يکي از بزرگترين توليد کنندگان دوربين مداربسته جهان است. محصولات اين شرکت از کيفيت بسيار بالايي برخوردارند و از نظر قيمت در بازه بالا قرار ميگيرد.
ژئو ويژن: يک شرکت تايواني و يکي از بزرگترين توليد کنندگان دوربين مداربسته در جهان است. محصولات اين شرکت تنها شامل تجهيزات مداربسته شبکه مي شود. از نظر کيفيت و قيمت اين محصولات در بازه متوسط به بالا قرار ميگيرند.
ويووتک: يک شرکت تايواني و يکي از بزرگترين توليد کنندگان دوربين مداربسته در جهان است. محصولات اين شرکت تنها شامل تجهيزات مداربسته شبکه مي شود. از نظر کيفيت و قيمت اين محصولات در بازه متوسط به بالا قرار ميگيرند.
سي ان بي: شرکت سي ان بي يک شرکت کره اي و يکي از شرکت هاي با سابقه در زمينه توليد تجهيزات مداربسته است. کيفيت محصولات اين شرکت در سطح متوسط به بالاست و قيمت آن در سطح بالا قرار ميگيرد. سي ان بي با توجه به عدم رقابت قيمتي با محصولات چيني در سالهاي اخير بازار زيادي را در اين زمينه از دست داده است.
سوني: شرکت سوني يک شرکت ژاپني است که در زمينه توليد تجهيزات الکترونيکي و دوربين بسيار مشهور است. البته اين شرکت فعاليت زيادي در زمينه توليد دوربين مداربسته در جهان ندارد اما محصولات آن در ايران از محبوبيت زيادي برخوردارند.
يوني ويو: شرکت يوني ويو يک شرکت چيني توليد کننده دوربين هاي مداربسته تحت شبکه است. اين شرکت سابقه کار نسبتا کمي در زمينه توليد اين تجهيزات دارد (از سال 2006) و کيفيت محصولات آن در بازه متوسط است اما از نظر قيمت در بين محصولات تحت شبکه بسيار مقرون به صرفه خواهد بود.
اي وي تک: شرکت اي وي تک يک شرکت تايواني است که در زمينه توليد دوربين هاي مداربسته بسيار فعال است. محصولات اين شرکت از نظر قيمت و کيفيت در سطح متوسط به بالا قرار مي گيرند.
دايناکالر: يک شرکت تايواني فعال در زمينه توليد دوربين هاي مداربسته تحت شبکه است. محصولات اين شرکت از نظر قيمت و کيفيت در سطح متوسط به بالايي قرار مي گيرند.

 


ما چطور به شما کمک می کنیم؟

 روش ساده برای خرید بهترین سیستم دوربین مداربسته

 


 

مهمترین نقش ما افزایش اطلاعات مشتری با هدف انتخاب مناسب تر است. سعی شده اطلاعات موجود در سایت به طور کامل به صورت بی طرفانه ارائه شود و در رابطه با بسیاری از جزئیات مهم خرید سیستم حفاظتی اطلاعاتی در اختیار مشتریان قرار داده شود.

 

ممکن است چه اتفاقاتی بیوفتد؟

 • پر احتمال ترین موضوع گرفتن پول بیش از حد بابت یک سیستم مداربسته است. در این حالت شما بابت محصولی که ارزشی مشخص دارد به مراتب بیش از ارزش آن پول داده اید.
 • یکی از احتمالات دیگر متعهد نماندن فروشنده یا مجری به خدمات پس از فروش است. شاید در ابتدا این موضوع مهم به نظر نرسد اما خدمات پس از فروش تجهیزات مداربسته یا حفاظتی بخش بسیار مهمی از محصول را شامل می شود.
 • دادن مشاوره جهت دار نیز روش دیگری که ممکن است منافع شما را به خطر بیاندازد. در این صورت فروشنده تنها محصولی را به شما معرفی می کند که در راستای منافع خود است یا طراحی سیستم را به نحوی انجام می دهد که اجرای آن سود بیشتری را عایدش کند.

چطور از کلاهبرداری جلوگیری کنم؟

با داشتن کمی اطلاعات اولیه میتوانید احتمال چنین اتفاقاتی را به مراتب کمتر کنید. در انتخاب خود سعی کنید طبق مراحل زیر عمل کنید:

 1. از خرید جنس متفرقه دوری کنید: استعلام قیمت بیشتر تجهیزات متفرقه تقریبا غیر ممکن است. کشور تولید کننده و اطلاعات فنی این محصولات نیز معمولا به صورت اشتباهی به شما داده می شود. این موضوع باعث خواهد شد شما مبلغی به مراتب بالاتر از ارزش واقعی محصول پرداخت کنید.
 2. از فروشنده خود لیست قیمت بخواهید: گرفتن لیست قیمت در مرحله اول شما را مطمئن می کند که این محصول را دقیقا به قیمتی می خرید که بقیه مشتریان این شرکت میخرند. از طرف دیگر این کار به شما امکان انتخاب محصولات بیشتر و کسب اطلاعات دقیقتر در مورد محصول را می دهد.
 3. مدل دوربین را در اینترنت جست و جو کنید: برای به دست اوردن اطلاعات دقیقتر در رابطه با محصول مدل آن را در اینترنت جست و جو کنید. در رابطه با محصولات برندهای معتبر این کار همیشه به دریافت حجم بالایی از اطلاعات منجر خواهد شد. در رابطه با محصولات متفرقه احتمالا شما نهایتا با تعدادی وبسایت داخلی برخورد خواهید کرد.
 4. از فروشگاه ها یا شرکتهای معتبر خرید کنید: اعتبار یک سرمایه است که صاحب آن به راحتی آن را به ریسک نخواهد انداخت. شرکت ها یا فروشگاه های معتبر تلاش بیشتری برای پایبند بودن به تعهدات خود می کنند پس با وجود اینکه شما هزینه بالاتری را برای دریافت خدمات از آنها پرداخت می کنید، اما از طرفی خدمات پس از فروش بهتری هم دریافت می کنید.
 5. پیش از گرفتن مشاوره کمی اطلاعات عمومی در رابطه با سیستم مداربسته به دست آورید: گرفتن مشاوره از فروشنده شاید نتواند دقیقا نیاز شما را برطرف کند. همیشه این احتمال وجود خواهد داشت که فروشنده به شما مشاوره ای جهت دار بدهد، پس سعی کنید قبل از گرفتن مشاوره حتما اطلاعات خود را نیز افزایش دهید.


مشاوره و فروش

 تلفن مشاوره و فروش

  09121509142    و     02122368291

مدیر واحد تجهیزات دوربین مداربسته :  آقای مهندس سید محمد ابطحی

نرم افزار مدیریت کلینیک پوست مو زیبایی و لیزر

 

نرم افزار مدیریت کلینیک پوست مو زیبایی و لیزر کلینیک یار بعنوان یک سیستم یکپارچه مدیریت کلینیک با کارکرد حرفه ای توانسته است پاسخگوی تمام نیازهای کلینیک های زیبایی باشد. طراحی یک سیستم نوبت دهی کاملا حرفه ای برای اولین بار در ایران که لذت کارکردن و خدمت رسانی را برایتان دو چندان می کند. طراحی مدرن، سادگی و درعین حال امکانات فوق العاده این نرم افزار باعث محبوبیت بسیار این نرم افزار در بین کاربران سراسر کشور گردیده است. با وجود نرم افزار کلینیک یار دیگر نگران از دست دادن مشتریان خود نخواهید بود. امکان ثبت تماس و ارتباط با کالر آیدی، اتصال به قلم نوری، ذخیره تصاویر قبل و بعد از درمان، اتصال به دستگاه کارتخوان، ارسال پیامک و دریافت قطعی، کارکرد شبکه ای و امکان اتصال از راه دور، محاسبه درصد کارکرد پزشکان و اپراتورها در کسری از ثانیه، یادآوری نوبت درمان های بعدی بیمار، و ... برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید 

نرم افزار مدیریت کلینیک پوست مو زیبایی و لیزر

 

 

پنل ارسال پیامک حرفه ای

 

آیا می دانستید؟

همه پیامک هایشان را می خوانند، اغلب در کمتر از 4 دقیقه بهترین و سریع ترین روش اطلاع رسانی و تبلیغات،پیامک می باشد.

با خرید هریک از نرم افزار ها ، یک پنل ارسال پیامک حرفه ای با امکانات بی شمار دریافت می دارید . این پنل از طریق وب سرویس به نرم افزار متصل بوده و در هریک از قسمتهای نرم افزار قابلیت ارسال پیامک برای مشتریان وجود دارد.

اپراتورهای تلفن همراه

نرم افزار مدیریت کلینیک پوست مو زیبایی و لیزر

درباره ما

کلینیک یار با داشتن تیمی گسترده از کارشناسان مجرب و زبده در اموری چون خدمات آی تی ، نصب و راه اندازی شبکه و اینترنت بی سیم ، خرید و فروش و تعمیرات انواع سخت افزار، مشاوره و نصب دوربین های مدار بسته ، خدمات پنل های حرفه ای ارسال پیامک و برنامه نویسی و سفارشی سازی نرم افزار های مناسب جهت امور کاری شما عزیزان ، همواره یاریگر شما خواهد بود.

راه های تماس با ما

 • دفتر مشاوره فروش : سعادت آباد ، نبش خیابان سی و یکم ، پلاک یک
 •  021-88691705  021-28421706
 • تعمیرات و سخت افزار : سعادت آباد ، میدان کتاب ، خ کوهستان ، پلاک چهارده
 • 021-22368291 021-22368292
 • به ما ایمیل بزنید : info@clinicyar.com